Oszustwa podczas inwestycji w złoto

Inwestowanie w złoto jest znane już od wielu wieków. Złoto zawsze było świetnym sposobem na zabezpieczenie swojej przyszłości. Zawsze w cenie, zawsze pożądane. Tak jest i w dzisiejszych czasach. Złoto jest traktowane jako świetna inwestycja. Ceny złota cały czas rosną. Tylko w ciągu niecałych dwóch lat cena uncji złota wzrosła o 500dolarów. To powoduje, że nawet drobni inwestorzy chcą zarobić na tym kruszcu.

Zdjęcie znalezione na stronie Marketwatch.com
Zdjęcie znalezione na stronie Marketwatch.com

Najlepszym sposobem na inwestowanie to zakup złotych monet kolekcjonerskich lub sztabek złota. Trzeba jednak uważać by nie zostać oszukanym podczas jego zakupu. Niestety zawsze tam gdzie w grę wchodzą pieniądze także i tu zdarzają się próby oszustwa. Szczególnie muszą uważać początkujący inwestorzy, którzy najczęściej nawet nie wiedzą jak wyglądają złote sztabki, czy nie odróżniają złotych monet od pozłacanych czy też miedzianych.

Od kilku lat Policja ostrzega, że musimy uważać na oszustów usiłujących sprzedać przechodniom monety pensowe, wykonane ze stopu przypominającego złoto, właśnie jako złote. Podobnie może być gdy początkujący inwestorzy kupują od przygodnych kupców „złote” sztabki, które po dokładniejszym sprawdzeniu okazują się jedynie pozłacane lub też wykonane z tombaku. Takich przypadków jest wiele, nawet na znanym portalu aukcyjnym zdarza się, że wystawia się jako złote sztabki czy też złote monety zaledwie imitacje. Jak więc się ustrzec oszustwa?

Po pierwsze i najważniejsze nie kupować złotych monet czy też innych wyrobów ze złota od przygodnych kupców, lub ludzi, którzy nam proponują niesamowitą okazję. Jeśli już taką rzecz chcemy kupić, to dokładnie ją sprawdzić u zaufanego jubilera, czy złotnika – da nam to gwarancję, że rzecz jest ze złota. Jeśli kupujemy złote sztabki – należy inwestować w sztabki wykonane z najwyższej próby złota. Muszą mieć wybitą próbę. Na każdej ze sztabek ma być również wybita waga wyrażona w uncjach. Najlepiej jednak zakupów dokonywać w bankach lub też profesjonalnych sklepach, gdzie mamy pewność, co kupujemy i jaka jest jego wartość.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *