Monety bulionowe – czyli jakie?

Monety bulionowe to takie monety wykonane zostały z metali szlachetnych takiej jak złoto, srebro czy też platyny. Powstają najczęściej w celach inwestycyjnych czyli . mają stanowić alternatywę dla funduszy inwestycyjnych albo papierów wartościowych. Po prostu słowem mają być idealną lokatą kapitału. Kupić je można np. w bankach, ponieważ wydawane są przez Narodowy Bank Polski, ale również na poczcie lub u dilerów zajmujących się sprzedażą tego typu monet. Jej cena uzależniona jest nie tylko od wartości kruszcu z którego została wykonana ale również zależy od wysokości nakładu oraz od popytu.

Zdjęcie znalezione na stronie Goldblog.pl

Niektórym taki sposób lokowania pieniędzy może wydawać się staroświecki, ale w dzisiejszych czasach jest wielu zwolenników tego sposobu inwestycji. Wśród najpopularniejszych monet bulionowych można wymienić dzisiaj takie monety jak Orły amerykańskie oraz historyczne wręcz południowoafrykańskie Krugerrandy. Historia pierwszej złotej monety Krugerrand sięga roku 1967, która początku pełniła rolę waluty. Jej nazwa wywodzi się od nazwiska „Kruger” prezydenta historycznej dzisiaj prowincja RPA Transwalu.

Mimo że moneta ta została wybita w RPA a dzisiaj stała się najbardziej znana monetą bulionową na całym świeci. Na początku swoje historii dostępna była w wydaniu zawierającym dokładnie jedną uncję trojańską czystego złota a od 1980 roku można było dostać także nominały zawierające ½ uncji oraz ¼ uncji, oraz 1/10 uncji złota. Znaleźć ją można w ofercie niemal wszystkich dilerów monet bulionowych. Monety te SA nie tylko bardzo piękne ale również dość niedrogie. Dla wszystkich chętnych do zakupu monet bulionowymi niezastąpionym źródłem wiedzy i informacji jest Internet.

W Internecie można kupić monety bulionowe jak również sprawdzić ceny, wymienić się ż innymi kolekcjonerami, oraz dowiedzieć się o nowościach , innych opiniach i tak dalej. Moneta bulionowa może być również idealnym prezentem na różne okazje. Często monety bulionowe są prezentem na wesele, urodziny, komunię, jakąś szczególną rocznicę. A już na pewno będą niezwykłym prezentem dla numizmatyka, kolekcjonera.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *