Klasery dla numizmatyków

Przechowywanie drogocennych monet to sprawa bardzo istotna. Jest wiele sposobów w jaki możemy przechowywać monety, uzależnione jest to przede wszystkim od tego w jakim celu zostały zakupione. Drogocenne monety kojarzą się najczęściej z numizmatyką i zbiorami monet starych, wartościowych itd. Wtedy właściciel przywiązuje również dużą wagę do sposobu przechowywania swojej kolekcji. Jednak gdy ktoś zakupuje monety bulionowe w celach wyłącznie inwestycyjnych nie ma dla niego znaczenia jak będą przechowywane a raczej aby były bezpieczne i zabezpieczone przed ewentualna kradzieżą.

Zdjęcie znalezione na stronie Pixabay.com

W takich przypadkach monety najczęściej tego samego nominału przechowuje się w specjalnych woreczkach lub pudełkach, odpowiednio zapakowanie tak aby się nie ocierały a jednocześnie nie zajmowały zbyt dużo miejsca. Jeżeli taki zbiór ma duża wartość to najczęściej umieszczany jest w sejfach bądź skrytkach bankowych. Zupełnie inaczej przechowują monety numizmatycy. Dla nich monety mają nie tylko wartość finansową ale przede wszystkim sentymentalną. Dlatego przechowują monety z niezwykła staranność chroniąc je przed uszkodzeniem, zadrapaniami itd. Chodzi o to aby jak najdłużej zachowały dobry stan a tym samym wartość kolekcjonerską.

Do przechowywania monet kolekcjonerskich przeznaczone są najczęściej albumy, klasery, kapsle czy specjalne tacki albo całe szuflady i sekretarzyki. Chodzi o to aby można było odpowiednio uporządkować kolekcję a tym samym mieć łatwy dostęp do każdej monety. Klasery umożliwiają przechowywanie każdej monety w oddzielnej plastikowej kieszeni. Kieszenie te są przeźroczyste co pozwala oglądanie monety z każdej strony. Ponadto każdy klaser uwzględnia różne wielkości nominału. Można w jednym klaserze przechowywać monety różnej wielkości. Kieszenie te są tak wykonane że zabezpieczają monetę przed wysunięciem a tym samym narażeniem na uszkodzenia. Trochę droższe Są sekretarzyki na monety. Są to płaskie szuflady w których na specjalnych tackach w przeznaczonych do tego wgłębieniach umieszcza się monety. Takie tacki można bez problemu wyjmować w celu oglądania kolekcji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *