Jak zarobić na srebrze?

Srebro – metal niedoceniany. Zawsze było na drugim miejscu, po złocie, nie zależnie do czego był przeznaczony. Do czasów powojennych srebro wraz z ze złotem określało parytet dolara i do tego czasu stosunek ich wartości wynosił 1-15, czyli za jedną uncję złota można było zakupić 15uncji srebra. Później kiedy zniesiono parytet, różnica cen złota i srebra zaczęła się zwiększać z korzyścią dla złota. Ceny złota i srebra rosną z każdym rokiem, tyle że ceny złota do ostatniej dekady rosły szybciej.

Zdjęcie znalezione na stronie Ebay.com
Zdjęcie znalezione na stronie Ebay.com

Jednak już od końca XX wieku z powodu zapotrzebowania przemysłu na ten surowiec ceny poszybowały w górę. Przy analizie cen złota i srebra okazuje się, że sceny srebra rosły szybciej niż złota. Analitycy oczekują, z ten trend będzie stały i za niedługo może się okazać, że stosunek cen tych surowców znowu jest zbliżony do tego sprzed wojny. Cena srebra zależy od zapotrzebowania przemysłu.

Największe zapotrzebowanie na srebro zgłaszają nowe technologie przemysłowe, które gwałtownie się rozwijają. Nie można sobie wyobrazić wyprodukowania komputera bez wykorzystania elementów ze srebra, nie wielu wie, że do wyprodukowania jednego tylko telewizora plazmowego zużywa się około 3uncji srebra. Jak więc widać zapotrzebowanie na srebro jest bardzo duże i raczej się nie zanosi, żeby miało się zmniejszyć, a nawet można zaryzykować twierdzenie, że zapotrzebowanie to będzie rosło. Im wyższe ceny na rynkach tym srebro będzie bardziej atrakcyjne dla inwestorów indywidualnych. Jak więc zarobić na srebrze? Czy zakupić sztabki, a może kupić srebrne numizmaty. A może zakupić certyfikat srebra emitowany przez Giełdę Papierów Wartościowych, czy też zakupić akcje firm zajmujących się inwestowaniem w srebro?

Nie ma żadnej recepty wskazującej jak inwestować w srebro. Inwestorzy, którzy się dobrze czują na giełdzie mogą właśnie zakupić wspomniane akcje czy też certyfikaty, mogą to zrobić również inwestorzy indywidualni, jednak powinni skorzystać z porad fachowców. Specjaliści polecają drobnym inwestorom zakup sztabek inwestorskich metalu lub sztabek kolekcjonerskich. Inwestycje takie są pewniejsze.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *