Jak nie stracić na inwestycji monet?

Kiedy rynki nie finansowe są pewne, inwestorzy szukają takich metod inwestowania, które miały by przynieść stałe zyski, i płynność uzyskania zwrotu z inwestycji. Przez lata za najlepsze inwestycje uważane były zakupy szlachetnych kruszców oraz dzieł sztuki. Jednak takie inwestycje mimo, że sprawiają wrażenie jak najbardziej pewnych mają swoje niezbyt korzystne strony. Po pierwsze zakupione dzieła sztuki, nie zawsze można szybko sprzedać, a jeśli już nam, się to udało to nie ma pewności, że ceny jakie uzyskamy za sprzedany obraz lub inne wystawione dzieło sztuki będzie sprzedającego satysfakcjonowały.

Zdjęcie znalezione na stronie Pixabay.com

Inna sprawa jest ze złotem. Jego wartość jest denominowana do dolara, a obecna sytuacja na rynku finansowym , gdzie wahania walut mogą spowodować spadki cen kruszcu. Część inwestorów dostrzegło możliwości ulokowania swoich pieniędzy w numizmaty. Specjaliści uważają, że nie powinno się inwestować wszystkich pieniędzy tylko co najwyżej 30% przeznaczonych do tego celu środków. Inwestycje w monety należy przemyśleć, należy się zastanowić w jakie monety chcemy inwestować, czy tylko w monety kolekcjonerskie, które są bite przez mennice z konkretnych powodów, na przykład z okazji rocznicy jakiegoś wydarzenia, czy też inwestować będziemy również w monety obiegowe i historyczne, czyli w takie, których zakup wymaga posiadania wiedzy na temat numizmatów.

Brak takiej wiedzy może spowodować zakup falsyfikatu lub monety praktycznie bezwartościowej. Znane są fakty, kiedy oszuści sprzedają nieświadomym inwestorom monety podrobione lub też wmawiają, że oferowane monety posiadają wartość, bo są ze złota, a najczęściej są to angielskie monety kilkupensowe. Zakupu monet należy dokonywać nie na ulicy, ale poprzez specjalistyczne sklepy, lub banki, które emitują interesujące nas monety. Sklepy wyspecjalizowane może proponują wyższe ceny zakupu lecz monety, które są w ich ofercie są dokładnie sprawdzane pod względem legalności oraz autentyczności. Warto więc z nich skorzystać.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *