Czasopisma związane z numizmatyką

Ludzie często poszerzają swoją wiedzę, opierając się na fachowych książkach i czasopismach. Obecnie biblioteki mają bardzo bogate księgozbiory, dotyczące wybranych dziedzin literackich. Wydawcy prześcigają się w publikacjach coraz bardziej rozszerzonych czasopism o tematyce branżowej. Numizmatyka to nauka, o której możemy poczytać w czasopismach o zasięgu ogólnopolskim. Biuletyny czy Przeglądy Numizmatyczne znacznie poszerzą naszą wiedzę. Lokalne czasopisma numizmatyczne posiadają w swoich zbiorach bardzo ciekawe informacje, dotyczące informacji z danych regionów.

Zdjęcie znalezione na stronie Freestockphotos.biz

W wielu większych wydaniach ekonomicznych czy książkach poświęconych systemom monetarnym w Polsce znajdziemy mnóstwo cennych informacji o tematyce numizmatycznej. Specjalne opracowania o charakterze monograficznym to także cenne źródło informacji o danej tematyce. Znacznie poszerzą nasze informacje różnorodne publikacje źródłowe. Dużą bazą informacji jest obecnie Internet, w którym znajdziemy szczegółowe dane o tej tematyce.

Jedno przemyślenie nt. „Czasopisma związane z numizmatyką


  1. Kiedyś dużo pieniędzy wydawałem na książki o monetach euro i katalogi Fischera. Kupowałem co roku, a tak naprawdę można to kupować raz na kilka lat. Dochodzą tylko monety – kilkanaście nowych wizerunków i nowe lub odnowione reklamy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *