Co można kolekcjonować?

Kolekcjonerstwo to pewna forma hobby. Polega nie na tworzeniu, ale na zbieraniu pewnych rzeczy. Zbierać można praktycznie wszystko od kapsli, przez podkładki pod piwo, aż po figurki z porcelany. Jednak niektóre kolekcje są bardziej wartościowe, a inne mniej. Oczywiście każda kolekcja po pewnym czasie nabiera na wartości, gdy okaże się, że jesteśmy w posiadaniu jednego ze stu wyprodukowanych na świecie produktu. Jednak od samego początku wartość mają już monety.

Zdjęcie znalezione na stronie Youtube.com
Zdjęcie znalezione na stronie Youtube.com

Warto więc chcąc zacząć coś kolekcjonować pomyśleć o kolekcjonowaniu numizmatów. Pamiętajmy, że to nie tylko monety, ale również banknoty. Jeśli więc nie oddaliśmy starych banknotów, jakie obowiązywały jeszcze kilkadziesiąt lat temu w naszym kraju, możemy rozpocząć od nich naszą kolekcje. Gdy już nasza kolekcja się rozrośnie powinniśmy wiedzieć w jaki sposób, należy przechowywać nasze numizmaty, a także w jaki sposób, chronić ją przed złodziejami. Takiej wiedzy dostarczą nam fora internetowa, a także fachowcy ze sklepów z numizmatami.

2 przemyślenia nt. „Co można kolekcjonować?


  1. Bardzo dużo osób kupuje numizmaty, monety z wizerunkiem zwierząt. Chyba jest to najpopularniejsza tematyka. Ja kolekcjonuję monety 2 zł (oczywiście kolekcjonerskie). Szkoda, że emisja skończyła się. Jednak kilka monet mi brakuje np: Zygmunt z 1996 roku, który obecnie kosztuje około 500 zł.


  2. można kolekcjonowć: quizy i wigurki np. konia, kredki, długopisy, kolorowanki, zeszyty, książki.🐎🖍️🖋️🖊️🌈📓📚

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *