Ciekawe okazy

Numizmatyka to bardzo ciekawe hobby, zaliczane do kolekcjonerstwa. Jest to oczywiście kolekcjonowanie monet. Jest to bardzo ciekawe hobby, szczególnie dla kogoś kto chce zainwestować swoje pieniądze, a jednocześnie nie dysponuje takimi środkami pieniężnymi, aby zainwestować w dzieła sztuki. Choć należy podkreślić, że niektóre monety są naprawdę drogie. Wiele zależy od tego w jakich monetach będziemy się lubować. Im starsze i lepiej zachowane tym droższe. Wielu kolekcjonerów dzieli swoje monety ze względu na stan, wiek albo ze względu na to co przedstawione jest na monecie.

Zdjęcie znalezione na stronie Pinterest.com
Zdjęcie znalezione na stronie Pinterest.com

Monety można kupować w specjalnych sklepach zarówno stacjonarnych jak i internetowych, a także na aukcjach internetowych. Innym sposobem są targi staroci oraz sklepy z antykami i starociami. To zwłaszcza w takich miejscach, można dostać ciekawe i wyjątkowe okazy. Warto jednak przed wydaniem złotówek, sprawdzić czy taka moneta znalazła się w rękach sprzedającego legalnie. W innym wypadku możemy mieć kłopotu po jej zakupie.

Jedno przemyślenie nt. „Ciekawe okazy


  1. Najciekawsze okazy są zawsze te z niskim nakładem. Przykładowo 2 zł z wizerunkiem Zygmunta II Augusta z 1996 roku jest ciekawym okazem. Można również dużo zarobić na takiej monecie, ponieważ w dniu emisji kosztowała 2 zł, a obecnie ciężko kupić ją w cenie poniżej 450 zł. To taka ciekawostka o polskiej monecie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *