Banknoty w życiu

Papierowe banknoty dla wielu osób wydają się zwyczajnym środkiem płatniczym. Niektórzy kierują się nieco innym poglądem. Nie można traktować pieniądza jako najważniejszej wartości w życiu ludzkim. To może się na nas odbić i pokazać, jak bardzo źle do tego podchodzimy. Banknoty mogą być także przedmiotami numizmatycznymi. Chodzi nam o to, że mogą być kolekcjonowane. One zmieniają się z biegiem czasu. Ponadto, wiele państw posiada zupełnie inne banknoty oraz nominały.

Zdjęcie znalezione na stronie Pixabay.com

Cel jest taki sam. Mamy pieniądze- mamy możliwości. Banknoty zazwyczaj opisują wysokie nominały. Są tym samym wygodne. Nie musimy nosić ciężkich monet, aby zapłacić za kupowany towar. Wystarczy kilka papierowych banknotów, które pozwalają nam na dużo przy handlowaniu i kwestii kupowania. Dlatego banknoty stały się tak bardzo popularne. Numizmatyka jednak rzadko zajmuje się banknotami. Kolekcjonerzy wolą monety, gdyż one są znacznie trwalsze, niż papierowe banknoty. To jest mocny argument. W numizmatyce nie liczy się nominał, ale prestiż danego banknotu.

Jedno przemyślenie nt. „Banknoty w życiu


  1. Ostatnio wymieniałem portfel na nowy. Miałem taki fajny, skórzany, dosyć gruby. Chciałem kupić podobny ale postanowiłem kupić coś mniejszego. Zastanawiając się głębiej przecież mało płacę banknotami, a więcej kartą płatniczą. Po co kupować fajne portfele z 13 przegródkami jak wystarczy tylko karta do bankomatu. Niedługo banknoty będą tylko numizmatyczną ciekawostką.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *