Banki i kantory

Z pieniędzmi mogą kojarzyć się nam także pewne instytucje, które się nimi zajmują. Chodzi nam o banki oraz kantory. Z numizmatyką one także mogą mieć wiele wspólnego. Czasami w kantorach możemy spotkać okazy , które są do sprzedania. Jednak takie kolekcjonerskie okazy są drogie. Wielu numizmatyków zakupuje nowe monety i banknoty na aukcjach internetowych. To jest znacznie lepsze. Wracając do banków. To instytucje, które zarabiają na obrocie gotówkowym. Można więc mieć pieniądze i dzięki nim pomnażać zyski.

Zdjęcie znalezione na stronie Pixabay.com

Trzeba to jednak robić umiejętnie. Ponadto, trzeba znać się na bankowości. Nie wiele osób umie do tego rozsądnie podejść. Dlatego niektórzy tracą swój majątek i nie wiedzą, co dalej robić. Z numizmatyką nie ma takich problemów. To jest inwestycja w nasze hobby, a każda taka inwestycja jest opłacalna. Chyba, że sprzedajemy dom, aby kupić jedną monetę. To już jest nierozsądne podejście do całej sprawy, która wymyka się nam spod kontroli. W takich chwilach tylko bliscy mogą w odpowiednim czasie otworzyć nam oczy.

Jedno przemyślenie nt. „Banki i kantory


  1. Zgadza się. Sam kupuję numizmaty na aukcjach internetowych i nigdy nie zostałem oszukany. Na serwisach aukcyjnych są programy, które wspomagają odzyskać utracone pieniądze jak ktoś oszuka nas.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *